Repase a restaurování stávajících konstrukcí z přírodního kamene

Díky komerčnímu využívání stávajících objektů nejrůznějšího stáří se zvyšují nároky na opravy a znovuvyužití nejrůznějších kamenických prací, přičemž se nemusí jednat o vyslovené restaurování uměleckých děl. Repase schodišť, soklů fasád, nejrůznějších fasádních prvků ale i přebrušování kamených dlažeb se stalo součástí našeho výrobního programu. Vždy je nutná dokumentace stavu před zahájením prací, postupy je zapotřebí konzultovat s odborníky na stavební chemii, či památkovými ústavy.

Například relativně jednoduchá oprava pískovcového soklu nemá nárok na úspěch bez předchozího stanovení obsahu solí. Laboratorní výsledek ovlivní způsob odsolení a následný postup.

Repase a restaurování stávajících konstrukcí z přírodního kameneRepase a restaurování stávajících konstrukcí z přírodního kameneRepase a restaurování stávajících konstrukcí z přírodního kameneRepase a restaurování stávajících konstrukcí z přírodního kameneRepase a restaurování stávajících konstrukcí z přírodního kameneRepase a restaurování stávajících konstrukcí z přírodního kameneRepase a restaurování stávajících konstrukcí z přírodního kamene